Skip to content Skip to footer

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal, erkeklerin en öne çıkan estetik özelliklerinden biridir. Ancak genetik faktörler nedeniyle sakal bırakmak bazı insanlar için diğerlerinden daha zor olabilir. Sakalınız istediğiniz kadar yoğun uzamayabilir, bazı açık bölgelere sahip olabilir veya hiç çıkmayabilir. Düzensiz sakal çıkmasından şikayetçiyseniz veya sakalınızın tamamını uzatmanıza engel olan genetik bir durumunuz varsa, sakal ekimi aradığınız çözüm olabilir.

Sakal ekimi nedir?

Sakal ve bıyık ekimi günümüzün en popüler estetik operasyonları arasında yerini alma yolunda ilerlemektedir. Sakal ekimi, vücudunuzun uygun bir bölgesinden alınan sağlıklı saç köklerinin sakal yoğunluğunu artırmak istediğiniz bölgeye transfer edilmesi işlemidir.

Sakal ekimi nasıl yapılır? Hangi teknikler kullanılır?

sakal ekimi nasıl yapılır adımları

Sakal ekimi için iki farklı saç ekimi teknik kullanılmaktadır: direkt saç kökü nakli (DHI) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE). Bu tekniklerin her ikisi de başın arkasındaki donör bölgeden tek tek greftlerin (folikül üniteleri) alınmasını ve yüzdeki istenilen bölgeye nakledilmesini içerir.

DHI tekniğinde cerrah tek tek saç köklerini alır ve alındıktan hemen sonra ekimini Choi Pen adı verilen bir aletle tek tek istenilen yerlere yapar.

FUE tekniğinde cerrah saç köklerini tek tek çıkardıktan sonrahedef bölgede mikro kesiler açar ve daha önce toplanan saç köklerini bu kesilere yerleştirir.

Her iki teknik de hafif işlemlerdir ve lokal anestezi altında yapıldığından ağrıya neden olmaz. Sakal ekimi tekniklerinde kesik ve dikiş olmadığı için iyileşme süresi kısadır. Cerrahınızla görüşürken hayalinizdeki sakalın yoğunluğu ve şekline göre sakal saç ekimi planınızı oluşturabilirsiniz. Donör bölgeniz uygunsa her zaman hayalini kurduğunuz gür, bakımlı sakallara kavuşabilirsiniz.

Leave a comment