Skip to content Skip to footer

Sakal Ekimi İçin Kaç Grefte İhtiyaç Duyulur?

Sakal ekimi ne kadar sürer?

Sakal ekimi için greft toplanma işleminde önce donör bölgesinin tıraş etmesi gerekebilir. Bu bölgedeki saçınız zaten kısaysa günlük hayatınızı etkileyecek bir görüntü oluşmaz. Operasyon sırasında maksimum konfor sağlamak için lokal anestezi uygulanır ve greftlar ekim için uygun bir ortamda toplanır. Sonrasında cerrahınız tek tek en doğal sakal görünümü için ekimin açısına ve yerine dikkat ederek ekecektir. Böylece sakal ekimi yaklaşık 3-5 saat kadar sürer.

Kimler sakal ekimi için iyi bir adaydır?

Sakal ekimi için iyi bir adayın başının arkasında donör alan adı verilen bölgede sağlıklı saç köklerinin bulunması gerekir. Bu bölgede güçlü saç kökleriniz varsa yüksek ihtimal ile operasyona uygunsunuzdur. Tıbbi danışmanlarımız, ameliyat için uygun olup olmadığınızdan emin olmak için size bazı sorular soracak ve tıbbi geçmişinizi değerlendirecektir.

Sakal ekimi için kaç grefte ihtiyaç duyulmaktadır?

Beklentinize ve donör ve ekim bölgesinin durumuna göre sakal ekimi için ihtiyaç duyulan graft sayısı 400-3500 arasında değişmektedir. Greft sayısı istenilen sakalın şekline ve yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Altta 4 adet farklı durumda gereken greft ayılarını görebilirsiniz.

Sakal ekimi sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?

İyileşme süresinin uzunluğunu ve günlük hayatınıza devam etmek için ne kadar zamana ihtiyacınız olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki, sakal ekimleri hızlı bir iyileşme gösterir. Operasyondan sonra sonra ekilen saç köklerinin çevresinde kabuklanmalar fark etmeye başlayacaksınız. Bu süre zarfında yüzünüz biraz kaşınabilir. Bu kabuklar birkaç gün içinde pul pul dökülme eğilimi gösterir.

Ekilen sakal kılları yaklaşık 3 hafta sonra dökülebilse de tekrar uzar ve sağlıklı halini geri kazanır. Başarılı bir sakal ekimi sonrası bir hafta içerisinde saç kökleri yerleşir ve 3 ay içinde normal sakal kılı gibi uzamaya başlar.

Leave a comment