Skip to content Skip to footer
Robotic DHI Saç Ekimi
Dünyada bir ilk olan Robotic DHI teknolojisi, saç ekimi alanında devrim yaratacak!
DHI Saç Ekimi
DHI tekniği, FUE’den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak açıklanabilir.
Sapphire FUE Saç Ekimi
Sapphire FUE saç ekimi; doğal safir taşından elde edilen ve cilt dokusuna herhangi bir zararı olmayan safir uçlu kalem yardımı ile nakil yapılacak bölgeye yuvalar açmak için kullanılan bir saç ekim yöntemidir.
Previous slide
Next slide
20220624_174649

Saç Ekimi Nedir?

Kişilerin farklı ihtiyaçlarına göre, saç dökülmesi için önerilen tedavi yöntemleri ve kapsamı değişkenlik gösterebilmektedir. Saç dökülmesine çözüm olarak sunulan bir tedavi yöntemi olarak saç ekimi, ense üstünde veya vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan saç köklerinin, açıklık ve seyreklik oluşan yerlere nakil edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Steril koşullarda, uzmanlar tarafından ameliyathanede yapılan bu işlemde, genellikle tepe ve alında oluşan açıklıklar daha güçlü bölgelerdeki saç köklerinin lokal anestezi yapılmasının ardından tek tek alınıp ihtiyaç duyulan yerlere ekilmesi ile tedavi edilir. Bu işlem acılı değildir ve ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 4-6 saat sürebilmektedir. Uygulanan tekniğin doğru olması, yeni ekilen saçların saç derisine uyum sağlaması ve sağlıklı şekilde büyümesi açısından son derece önemlidir. Operasyonun ardından kişiye birkaç gün süre boyunca evde dinlenmesi ve dışarı çıkmaması önerilir. Saç ekiminden birkaç hafta sonra saçlar dökülecek, fakat saç kökleri yerinde kalacaktır. Dökülen bu saçların ardından, sağlıklı bir şekilde deriye yerleşen saç köklerinden yeni saçlar büyüyecektir.

erkek-tipi-sac-dokulmesi

Saçlar Neden Dökülür?

Hormon bozukluğu, mevsimsel döngüler, demir veya vitamin eksikliği, genetik yatkınlık gibi çeşitli sebepler dolayısıyla saçlar dökülebilir. Yetişkin bireylerde günde yaklaşık 50-100 adet tel dökülmesi normal kabul edilmektedir. Belirli bir doğal döngüye sahip olan saç telleri her 4-6 yılda bir kendiliğinden dökülür ve akabinde saç köklerinden daha sağlıklı saçlar çıkar. Fakat, sürekli ve fazlaca dökülen saçlar ciddi birtakım hastalıkların habercisi olabilir. Aynı zamanda, kadın ve erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri farklılık gösterebilmektedir. Erkeklerde, genellikle genetik faktörler ergenlik sonrası saç dökülmesinde rol oynamaktadır. Kadınlarda ise kronik stres, hormon bozuklukları, dengesiz beslenme, çeşitli deri problemleri, kullanılan kozmetik ürünler ve birtakım ilaçlar saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Doğum, emzirme ve menopoz dönemlerinde kadınlarda saç dökülmesinde artış görülebilmektedir.

20220720_143121

Robotic DHI Saç Ekimi Nedir?

Dünyada bir ilk olan Robotic DHI teknolojisi, saç ekimi alanında devrim yaratacak! Bu teknoloji ile  saç köklerini kusursuz bir şekilde ekerek, daha önce hiç olmadığı kadar doğal bir görünüm sağlar. 

Bu teknoloji, saç ekimi işlemini hızlandırırken, aynı zamanda daha az invazif bir yöntem sunarak ağrısız operasyon ve daha kısa bir iyileşme süreci sağlar.

Robotic DHI teknolojisi, uzman ekibimiz tarafından geliştirilen patentli ürünümüzdür ve  yetkilendirdiğimiz seçkin klinikler tarafından kullanılmaktadır. Bu teknoloji, saç dökülmesi sorununa çözüm arayanlar için yeni bir çığır açarak mükemmel sonuçlar sağlar.

İşlem sırasında kullanılan robotik cihaz sayesinde operasyonlarda insan hata payı 0’a indirilir, saç kökleri zarar vermeden alınır ve en uygun açı ile yerleştirilerek mükemmel doğal görünüm elde edilir.

Robotic DHI avantajları sadece doğal görünüm ve hızlı iyileşme ile sınırlı değildir. Ayrıca, ağrısız bir işlem olduğundan, işlem sonrası komplikasyon riskini 0’a indirir. 

Robotic DHI teknolojisi, saç ekimi alanında büyük bir atılım ve ilerlemedir. Bu teknoloji sayesinde, saç ekimi işlemi artık daha hızlı, daha verimli, daha ağrısız  

Bu teknoloji, uzman ekibimiz tarafından titizlikle uygulanır ve en yüksek kalitede sonuçlar sağlar. Dünya üzerinde tek seansta gerçekleştirilen rekor kök nakli, 8880 kök ile Robotic DHI teknolojisi  ile kliniğimizde gerçekleştirilmiştir. 

Dünya genelinde bir ilk olan Robotic DHI teknolojisi ile hayallerinizdeki saçlara sahip olmak için hemen bize ulaşın. Uzman ekibimiz, sizin için en iyi çözümleri sunmak için hazır bekliyor.

20220720_151142

Neden Robotic DHI Tercih Etmeliyim?

 • Mevcut saç köklerine zarar vermeden, yeni kökler toplanır.
 • Robotic DHI teknolojisi ile tek seansta 4000 ila 8800 kök elde edilebilir. Bu rakamlar dünya üzerindeki en yüksek rakamlardır.
 • Operasyonda 2 değil 6 uzmanımız hazır bulunur.
 • Nakil için alınan her graft için Plazma, Growth Factor, UV uygulanır.
 • Mücevher titizliğinde hassas ve hatasız ekim işlemi uygulanır.
 • Saçlar traşa gerek olmadığı için sosyal yaşama çok hızlı şekilde dönülür.
 • Operasyon kaydı talep halinde misafirimize teslim edilir.
 • Saçların çıkış yönü ve hacmi önceden planlanabilir.
 • Graft / Saç Kökü Sayacı (Operasyon esnasında eş zamanlı olarak nakledilen graft sayısını monitörden takip edebilirsiniz.)
 • Özel olarak geliştirilen sistem sayesinde kökler canlılığını yitirmeden hedeflenen bölgeye aktarılır.
 • Kişi herhangi bir acı hissi yaşamadan; gür, doğal görünümlü ve sağlıklı saçlara sahip olur.
 • Dijital sistem yardımıyla kişi tüm aşamaları eş zamanlı olarak takip edebilir.
 • Robotic DHI saç ekiminde kullanılan iğnenin ucu çok ince olduğundan uygulama yapılan bölgede daha az tahribat meydana gelir ve işlemin ardından kalıcı bir iz oluşmaz.
DHI-Sac-Ekimi-1

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. Kısacası FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI’ da iki aşamalıdır. Uygulamadaki amaç; saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

hiz1

Sapphire FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi günümüzde hemen herkesin yaşadığı saç kaybı problemine ilişkin devrim niteliği taşıyan en etkili ve kalıcı çözümlerden biridir. FUE tekniğindeki kanal açma aşamasının çelik slit’lerle değil, dünyanın en pahalı taşlarından biri olan safir cevherinden üretilen özel cerrahi kalemlerle gerçekleştirilmesine dayanan yöntem uzun yıllardır Türkiye’de konforlu, güvenli ve başarılı bir şekilde uygulanmakta; yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Dünyanın en çok tercih edilen saç ekimi uygulaması olan Sapphire FUE saç ekimi tekniği sayesinde saç kaybı yaşayan herkes kısa zamanda sağlıklı, gür ve güçlü saçlara sahip olabilir.

İletişim

Sorularınız Mı Var?
Bize ulaşın!

Saç ekimi hakkında merak ettiğiniz sorular ya da saç ekimi operasyonu randevu talebi oluşturmak için bize ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe, Cavit Çıtak Sk. No: 10, 34734 Kadıköy/İstanbul
from the blog

Our Latest News

We provide quality
medical services

Address

Germany —
785 15h Street, Office 478
Berlin, De 81566

Newsletter

AncoraThemes © 2024. All Rights Reserved.